Įžanga

Sveiki!

Jau keletą metų domiuosiu ir seku naujos verslo šakos P2P investavimo atsiradimą pasaulyje. Sukūriau šį blog’ą norėdamas pasidalinti rasta informacija, apžvelgti naujienas ir skatinti šio verslo atsiradimą ir vystymąsi Lietuvoje. Tikiuosi, kad šiame bloge pateikta informacija bus naudinga investavimu besidomintiems žmonėms, žurnalistams, veiklą (ne)reguliuojančioms institucijoms.

Taigi, trumpai apie P2P lending.

Skolinimas Žmogus Žmogui (P2P) atsirado 2005 metais Anglijoje. Pagrindinė verslo idėja paremta tuo, kad žmogus gali paskolinti  kitam žmogui pinigus nesikreipiant į finansines institucijas tokias kaip bankas, kredito unija, investiciniai fondai ir panašiai. Įprastu atveju investuotojas norėdamas uždirbti iš investavimo kreipiasi į finansinę instituciją kuriai paskolina savo pinigus. Finansinė institucija šiuos pinigus skolina kitiems žmonėms. P2P skolinimas sulaužo šią grandinę ir sako: investuotojau, prisiimk didesnę riziką, valdyk savo pinigus pats ir pasiimk didesnę grąžą nei skolindamas bankui.

Na taip, prisiimti riziką nėra tai apie ką svajoja investuotojai. Tačiau tie patys investuotojai taip pat puikiai žino, kad didesnė rizika gali atnešti ir didesnį pelną. Kas nerizikuoja tas negeria šampano pasakys drąsesnis.

Nuo pirmųjų P2P platformų atsiradimo, praėjo jau 9 metai, tad pirmąsias išvadas apie verslo perspektyvas tikrai galima daryti.

http://www.Zopa.com. Juokingu pavadinimu pirmoji ir šiuo metu didžiausia P2P platforma Anglijoje. Šiuo metu jie turi 500 tūkstančių klientų(žmonių kurie skolinasi) ir valdo 500 milijonų svarų sterlingų portfelį (tiek naudojantis platforma investuotojai paskolino žmonėms). Skaičiai įspūdingi, tačiau dar įdomiau yra tai, kad vienas pagrindinių investuotojų yra anglijos vyriausybė. Pasinaudodama Zopa.com vyriausybė teikia paskolas individualia veikla užsiimantiems žmonėms. Tokiu būdu skatinamas smulkusis verslas, o valstybė uždirba realias pajamas.

Akivaizdu tai, kad per artimiausius kelis dešimtmečius įprastos finansinės institucijos susidurs su išties stipria konkurencija. Tikiu, kad jei bankai neišmoks greitai ir staigiai reaguoti į besikeičiančią aplinką įvairūs maži startup’ai  tokie kaip Paysera, Viena Sąskaita, TransferGo little by little apkramptys nemažą dalį banko pajamų.

Iki kito!

Laimonas

4 mintys apie “Įžanga

  1. Puiki iniciatyva. Tačiau manau. kad Lietuvoje “užkuriant“ tokį projektą taip pat būtina pritraukti investicijas iš valstybės arba užsienio inventorius.
    O šiaip smagu kad pagaliau turime alternatyvą bankams tiek paskolų teikimo srityje, tiek valiutos konvertavimo bei piniginių pervedimų srityje (tokius kaip jau minėta Paysera, TransferGo arba PayPal). Tikiuosi, kad tai pastūmės bankus atsisakyti apmokestinti tas paslaugas. kurios galėtų būti nemokamos, pavyzdžiui pavedimai, atsiskaitymai ir t.t.. Kartais siūlomos sąlygos paprastam vartotojui būna tiesiog nepakeliamos.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s