Jasa pembuatan website, http://www.niagaweb.co.id/

Iš toliau geriau matyti

Sveiki,

Kuris laikas nerašiau, o per tą laiką atsitiko nemažai naujų dalykų. Skolinimas žmogus žmogui vis arčiau Lietuvos, tad šį kartą ir rašysiu apie arčiau mūsų esančius dalykus. Tiesą pasakius, pats šiuo metu esu Indonezijoje, lankausi draugo biure Jogjakartoje. Kitą savaitę ketiname lankytis vienoje didžiausių startuperių parodoje Azijoje Startup Asia Jakarta 2014. Tikiuosi, kad pavyks gauti naudingos, įdomios ir šviežios informacijos iš Azijos, kuria galėsiu pasidalinti šiame bloge.

Praeitą savaitę P2P skolinimo rinkoje atsitiko keletas tikrai įdomių dalykų. Visų pirma, norisi paminėti itin spartų progresą mūsų kaimyninėje Estijoje. Estai jau kuris laikas lenkia Lietuvą IT technologijų ir startup’ų plėtroje. Kai kalbama šia tema, visi pirmiausia pamini Skype. Taip, ši bendrovė tikrai turėjo milžinišką įtaką šalies verlslo kultūrai. Tačiau ties šia kompanija estai nesustojo. Šiuo metu Europoje spindi www.Bondora.com žvaigždė. Tai, P2P platforma, sukurta Estijoje ir šiuo metu paskolas teikianti Estijoje, Suomijoje, Ispanijoje ir Slovakijoje. Jos platforma investuotojams yra išversta į visas Europos kalbas. Jos paskolų portfelis šiuo metu sudaro 27 milijonus eurų, o didžioji dalis investuotojų pinigų yra ne iš Estijos. Tiesą pasakius, naudojantis šia platforma pinigus skolininu ir aš. Įdomus jausmas būti paskolinus šiek tiek pinigėlių ispanui ar suomiui.

Grįžtant prie Bondoros, jų vadovas Partel Tomberg buvo išrinktas geriausiu jaunuoju CEO Estijoje. Atrodo, kad šio vyruko šlovė ir pavyzdys skatina ir kitus jaunus estus drąsiau žiūrėti į inovacijas. Super svarbu yra tai, kad Estijos priežiūros institucijos ne tik kad nedraudžia, bet ir skatina šiuos startup’us. Apie reguliavimą kalbėjau praeitame savo blogo įraše. P2P veiklai tikrai reikia valstybės palaikymo, ir atrodo estai jį turi.

Praeitą savaitę naujas estų startuolis www.investly.eu pranešė, kad pradeda savo veiklą. Skirtingai nei Bondora, jie ketina skolinti mažoms ir vidutinio dydžio bendrovėms. Mes, smulkių verslų savininkai, žinome, kaip „lengvai“ yra prieinamas bankų finansavimas tokio dydžio ir ypač jaunoms įmonėms. Todėl, neabejoju ir šio startuolio sėkme, jei tik sugebės suvaldyti riziką ir generuoti pakankamą grąžą investuotojams. Kažkodėl manau, kad jau kitais metais Bondorą pamatysime Lietuvoje, o Investly taip pat ilgai nelauks. Ypač turint omenyje, kad skolinimas juridiniui asmeniui yra žymiai paprastesnis nei skolinimas fiziniam asmeniui.

Ir įdomiausia šios savaitės naujiena, lietuviškasis SAVY.lt. Kompanija savo veiklą pradėjo jau prieš keletą mėnesių, o šią savaitę pradėjo kalbėti ir žiniasklaidoje. VŽ.lt publikavo straipsnį kuriame kompanijos vadovas Vytautas Zabulis, kuriam taip pat linkiu tapti geriausiu jaunuoju vadovu Lietuvoje pristato savo kompaniją ir iššūkius. Labai smagūs atrodo pirmieji rezultatai. Žmonių, skolinančių per platformą netrūksta, paskolų palūkanos yra mažesnės nei bankuose. Pastebėtina, kad kol kas technologinės platformos galimybės yra tikrai ribotos, neaiškus skolinimo reitingo sudarymo principas, labai ribota teikiama statistika investuotojams. Bet kuriuo atveju, pirmieji žingsniai tikrai labai sveikintini ir drąsūs. Manau, kad jie laiku ir vietoje ir pralauš ledus. Lietuviai IT, mokėjimų ir bankinių sistemų srityje yra tikrai verslūs. Jei valstybinės institucijos netrukdys dirbti, tikiu, kad greitu metu lipsime estams ant kulnų. Kaip sakant, antram lengviau.

Šiandien tiek, kitos naujienos iš parodos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s