Tarpusavio skolinimas

Komentuoju apie P2P spaudoje – Lietuvos Žinios

Neseniai Lietuvos Žiniose pasirodė straipsnis apžvelgiantis tarpusavio skolinimo pirmuosius žingsnius Lietuvoje. Garbė pasisakyti teko ir man. O gi štai ką pasakiau:

Laimonas Noreika, bendrovės „Viena sąskaita“ ( www.vienasaskaita.lt ) valdybos narys, sakė, kad skolinimo per jungtinio finansavimo platformas rizikos valdymas daugiausia priklauso nuo tarpininkaujančios bendrovės. Jo teigimu, investuotojams svarbiausia yra informacija apie vartotojus, norinčius gauti paskolas.

„Pinigų rinkoje yra daug, taigi investuojama į visas paskolas, kurios „Savy“ atsiranda. Man asmeniškai abejonių kelia rizikos vertinimo procesas. Pasaulinėje praktikoje būtent šiam įverčiui skiriama labai daug dėmesio. Tai sudėtingas procesas, jam reikalingos analitinės žinios ir tai esminis rodiklis“, – sakė L. Noreika. Jis neabejoja, kad jungtinis finansavimas Lietuvoje ras savo vietą rinkoje, tačiau siūlo šiek tiek palaukti ir pažiūrėti, kaip seksis paslaugos teikėjams. „Dabar rizikuoja tik investuotojai, tad jie patys ir turėtų atsakingiau vertinti riziką, jie vieninteliai ją prisiima. Pasaulinė patirtis tokia, jog būtent jais labiausiai ir rūpinamasi, kad būtų apgintos jų teisės. Tačiau jokiu būdu neatimama jų teisė investuoti“, – kalbėjo L. Noreika.

Jis pridūrė, kad LB ar Valstybinei mokesčių inspekcijai bus labai komplikuota sureguliuoti tokį skolinimo būdą. Tokią pačią problemą esą sprendžia ir kitos šalys – pasaulyje “ieškoma vietos“ šiai skolinimo rūšiai. „Jeigu bėgant laikui investuotojams negrįš pinigai, platforma tiesiog nustos veikti. Jei neatsirado tinkamų skolininkų, jei jie nebuvo tinkamai atrinkti, tai paaiškės netrukus. Tokios platformos laikosi reputacija – tik taip įrodo, ar jos geros, ar blogos. Jei investuotojai neuždirbs, jie pasitrauks“, – reziumavo L. Noreika.

Daugiau skaitykite: http://lzinios.lt/lzinios/Ekonomika/tarpusavio-skolinimo-platformos-salia-istatymo-/198419
© Lietuvos žinios

2 mintys apie “Komentuoju apie P2P spaudoje – Lietuvos Žinios

  1. p. Noreika, labai kritikuojate SAVY rizikos vertinimą. Man atrodo, kad atėjęs toks ekspertas, kaip p. Audrius Žiugžda sustatė viską į vietas. Ką manote apie tokių vardų dalyvavimą valdyboje?

    Patinka

    • Artūrai, ne visai teisingai suprantate mano “kritiką“. Savy vadinu vienu geriausių startuolių, itin teigiamai atsiliepiu apie jų vadovybę, taip pat žinoma ir p. Žiugždą. Tiesiog baksnoju pirštu į tas vietas kurios mano manymu silpniausios. Visų pirma tai rizikos vertinimas, antra – platformos techninės galimybės. Bet kuriuo atveju, tiek viena tiek kita sparčiai gerėja. Jei atkreiptumėte dėmesį Savy atsisakė savo rizikos įverčio ir naudoja tik Credit Info, tokiu atveju bent jau neklaidindami investuotojų(nes ankstesnis jų įvertis buvo tikra nesąmonė – plačiau galite paskaityti čia: https://p2pskolinimas.lt/2015/03/19/pirmieji-atsiliepimai-apie-www-savy-lt/ )

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s