Kas slepiasi po FinBee sėkme?

Sveiki,

Praėjo jau beveik 6 mėnesiai nuo to momento kai kartu su komanda paskelbėme apie FinBee veiklos pradžią. Per tą laiką nuveikėme tikrai daug. Tiesą pasakius gerokai daugiau nei planavome nuveikti. Šiandien noriu šio blogo skaitytojams papasakoti kas slypi po FinBee sėkme.

Kadangi tai yra mano asmeninis blog’as, leisiu sau visą istoriją papasakoti per savo asmeninę prizmę. Tekstas ilgokas, jame mažai skaičių ir analizių, tad technokratus iš anksto perspėju neieškoti verslo ar marketingo planų, rizikos valdymo mechanizmų ar IT platformos veikimo schemų. Viskas daug paprasčiau.

 

Kas slepiasi po FinBee sėkme?

 

Verslu ir verslo vystymo niuansais domiuosi jau dešimt metų. Atsižvelgiant į tai, kad po poros savaičių man sueis 30 reiškia, kad iš esmės didžiąją dalį savo sąmoningo gyvenimo (tai ką dariau iki 15 vargiai galiu vadinti sąmoningu) analizuoju smulkaus ir vidutinio dydžio verslus, bandau suprasti kaip jie veikia ir kodėl vienoms kompanijoms sekasi, o kitoms ne. Kodėl vienos kompanijos sugeba augti, kurti, duoti ir tai daryti ilgą laiką, o kitos ne.

Pirmiausia manydavau, kad tokiems verslams vadovauja neeiliniai protai baigę geriausius universitetus. Tie protai nedaro klaidų, o jų vadovaujamos kompanijos visada juda tik pirmyn. Bet ne. Gan ankstyvoje karjeros stadijoje, man buvo gal kokie 22 metai, pradėjau susipažinti su aukšto lygio vadovais, įmonių savininkais. Ir žinote ką – visi jie buvo paprasti, žmonės. O jei susėsdavai prie alaus bokalo, visos iliuzijos apie genijus dingdavo.

Supratęs, kad ne šventieji puodus lipdo pamaniau, kad sėkmę tikriausia atneša didelės investicijos. Bet ir vėl gi ne. Štai mano draugas būdamas vos 24 klausė manęs kur jam geriau investuoti savo uždirbtą pirmąjį milijoną (pusę jų prarado per krizę, bet vėliau vėl sugebėjo uždribti kelis kartus daugiau). Neturėjau nė žalio supratimo kas yra investavimas, tad pasiūlymus pasilikau sau. Įspūdį man padarė tik tai, kad jis viską pasiekė pats. Vėliau pamačiau gausybę kompanijų kurios sugebėjo pasiekti daug be didžiulių investicijų. Tad dar vienas mitas sugriuvo. Beje, kai tam draugui buvo 31 jis man pasakė įdomų dalyką kurį įsidėjau į galvą – parodyk man žmogų, kuris 10 metų daro tą patį, myli tai ką daro ir jam nesiseka. Na taip, tikrai sunku rasti tokių.

Nežinau kada ir kaip, bet vieną dieną į organizacijas pradėjau žiūrėti kaip į gyvus organizmus. Mintyse sulyginau UAB su gyvu organizmu – žmogumi. Juk UAB dalyvauja verslo ir žmonių visuomenėje lygiai kaip pats žmogus dalyvauja visuomenėje. Ir tik tada kai sulyginau verslą su individu man pasidarė lengviau analizuoti.

Koks yra žmogus kuriam sekasi? Nesvarbu kur – versle, sporte, muzikoje, dailėje, šeimoje – visur. Sukau galvą įvairiais kampais. Priėjau išvados, kad sėkmingus žmones vienijantys dalykai yra tikėjimas (perspektyva) ir vertybės (pagrindas). Šį savo susigalvotą šabloną dedu ant bet kokių sėkmingų žmonių – ar tai būtų Donatas Motiejūnas kiekvieną dieną alinančiai dirbdamas (jo asmeninė vertybė) dėl tikslo tapti geriausiu koks tik gali (perspektyva), ar tai būtų Mirga Gražinytė-Tyla kuri vos 29 diriguos Birminhemo simfoniniam orkestrui.

Uždėkime tą patį analizės šabloną verslo įmonėms, valstybinėms organizacijoms, sporto klubams. Sekasi toms, kurios pirmiausia turi vertybes ir jomis vadovaujasi bei žino, kur eina.

Grįškime prie FinBee. Nepraėjo nė 6 mėnesiai nuo veiklos pradžios, o mes jau pasiekėme nemažai. Pavijome rinkos lyderius, išdavėme daugiau kaip 600 tūkstančių eurų paskolų, neturime nei vieno kliento vėluojančio daugiau kaip 30 dienų. Tokie rezultatai tiesą pasakius stebina ir mane patį. Tuo pačiu žvilgsniu, kuriuo analizuoju kitas kompanijas, analizuoju ir savąją. Kokia mūsų sėkmės paslaptis? Kodėl mes taip greitai judam beveik neklupdami? Juk dar tik pirmieji mėnesiai, verslas naujas, daug nežinomųjų, verslas labai įvairialypis – nuo finansų iki teisės, nuo rinkodaros iki personalo, nuo besikeičiančio reguliavimo iki vis naujai atsirandančių konkurentų.

FullSizeRender
FinBee komanda savo darbo vietoje.

Savo komandai, kurios pavydėtų kiekvienas vadovas, pasiūliau užrašyti įmonės vertybes. Esu dalyvavęs tokiuose beprasmiuose vizijų ir misijų aprašymuose. Valandų valandas diskutuoji kol išspaudi kelias frazes kurios gan sunkiai suprantamos būna pačiam, o ką jau kalbėti apie jų prasmę po savaitės kitos.

Mūsų komandai suprasti ir užrašyti visa ką norime pasakyti sau ir kitiems, visa kuom mes vadovaujamės kas dieną užtruko vos keletą valandų.

FullSizeRender 2
Tekstas FinBee ofise.

Šis tekstas anglų kalba yra išrašytas mūsų ofise. Angliškai, nes save suvokiame kaip tarptautinę kompaniją. Lietuviškai tai skambėtų taip:

Mes tikime, kad: 

Rasdami klientus kurie sugebės vykdyti finansinius įsipareigojimus (ne tik dabar bet ir ateityje),

Turėsime laimingus klientus,

Tiek investuotojus tiek tuos kurie skolinasi,

Jei visi mūsų klientai bus laimingi, tai leis mums būti 100% atvirais,

Atvirumas padės pelnyti mus supančių žmonių pasitikėjimą.

Mes tikime, kad: 

Mūsų vertybės padės mums pritraukti geriausius kolegas,

O komanda kurią sukūrėme

Padės augti mūsų kompanijai.

 

Jei mes netyčia užsimiršime, žinau, kad klientai mums netruks priminti, kad svarbiausia – mokūs klientai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s