Paskolų refinansavimas. Žmogiškos palūkanos iš žmonių žmonėms.

Sveiki! Šį kartą noriu papasakoti apie tai, apie ką daugelis yra linkę tylėti. Nuo tada kai pradėjau gilintis į paskolų, greitųjų kreditų ir prasiskolinusių žmonių situaciją Lietuvoje, mano pasaulis nušvito naujomis spalvomis. Tiesą pasakius ne nušvito, o nusispalvino. Jūs net neįsivaizduojate, kiek daug jūsų aplinkinių yra “juodai” prasiskolinę!

Nuo tada, kai FinBee pradėjome teikti refinansavimo paskolas, į FinBee ir mane asmeniškai kreipėsi dešimtys žmonių, visuomenėje klasifikuojamų “vidutinės klasės” atstovais. Advokatai, buhalterės, mokytojai, teismų darbuotojai, farmacinių kompanijų darbuotojai, žinomų reklamos agentūrų darbuotojai – visi jie mano pažįstami kurie kreipėsi į FinBee pagalbos.

Visų situacija gana panaši. Visi yra gerai uždirbantys (600-1200 eurų), lygiai taip pat visi yra ir prasiskolinę. Kiekvienas turi bent po 5 skirtingo dydžio paskolas kredito bendrovėse, o 60-70% jų atlyginimo suvalgo mėnesinės įmokos. Ir žinote ką – jie sugeba tas paskolas sąžiningai mokėti 2-3 metus! Tada, kai jūs su draugais restorane valgote midijas užgerdami baltu vynu, šie žmonės sėdi namie ir žiūri teliką. Arba nežiūri. Nu bet midijų restorane dažniausiai nevalgo, nes jaunystėje pridarė klaidų.

FinBee prieš sutikdami padengti brangias paskolas, visada pabandome suprasti, kaip tos paskolos atsirado. Ypatingai įdomu, kai žmogų asmeniškai pažįsti jau ne vienus metus, tad jo istorija pasidaro dar įdomesnė. Apibendrinant visų istorijas, siužetinė linija gan paprasta. Jaunas studentas atvyksta gyventi į didmiestį, antrame kurse pradeda dirbti. Siekdamas pritapti prie kolektyvo išlaidžiauja, – advokatui reikalingas naujas kostiumas, reklamos agentūros darbuotojui kasdieniai vakarėliai ir t.t. ir panašiai… Dienos pabaigoje čiumpi kreditą, nes tau juk baigėsi bandomasis laikotarpis, o ateitis šviesi ir graži. Tik bėdelė, kad paskolų palūkanos didesnės nei, kad auga atlyginimas. Na, o tai susiskaičiuoti moka ne visi.

Kodėl pasakoju šias istorijas? Noriu, kad apsidairytumėte aplink save. Pabandykite suprasti, kad greitieji kreditai nėra kažkokia tolima žioplų kaimiečių problema. Ji arti, gerokai arčiau nei jums atrodo.

Kai įkūrėme Finansų Bitę (www.FinBee.lt), supratome, kad galime prisidėti sprendžiant šių žmonių problemas. Su investuotojų pagalba galime padengti turimas paskolas ir sumažinti mėnesines įmokas dvigubai, o kartais ir daugiau. Pavyzdžiui, vienas iš mūsų klientų, per mėnesį mokėdavo 234 Eurus, o padengus visas paskolas – jau tik 90 eurų per mėnesį.

Screen Shot 2016-03-31 at 09.23.37
FinBee paskolų sąrašas. Šiuo metu jame dominuoja paskolos refinansavimui. Vidutinės investuotojų siūlomos palūkanos yra 28%.

Jei esate investuotojas, gera žinia yra ta, kad padėdamas kitiems spręsti finansines problemas, pats ne tik jausitės geriau, bet ir midijoms išleisti galėsite daugiau, o karts nuo karto paskanausite ir austrių. Tarpusavio skolinimo platformų pagalba galite paskolinti savo laisvus pinigus žmonėms, kad šie galėtų padengti savo turimus kreditus greitųjų kredito bendrovėms. Už tai šie žmonės yra linkę mokėti iki 35% siekiančias palūkanas, kas nėra taip ir daug lyginant su 100% palūkanomis pas „greitukus“. O tai juk tikrai gardus kąsnis.

Esu ne kartą pats investavęs ir, deja, turiu ir karčios patirties. Investuojant visada yra nemaža rizika, kad toms austrėms uždirbti nepavyks. Taip ir investuojant per FinBee reikia suprasti, kad rizika, jog klientas nevykdys savo įsipareigojimų niekur neišgaruoja. Tik, kai pagalvoji, jog žmogus sugebėjo 2-3 metus mokėti paskolas už 100 – 150% palūkanų, pradedi tikėti, kad 30% yra ne taip jau ir daug.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s