Investuosi į paskolas įmonėms?

Sutelktinio verslo finansavimo įstatymas jau Seimo spaustuvėje. Panašu, kad greit smulkus verslas pradės klestėti, nes paskolą gauti bus paprasta kaip niekada. Iš esmės viskas kaip ir ok – įstatymas bus, platformos bus, o investuojančių į paskolą ar bus?

Nerimą keliantys klausimai, galvojant apie paskolų smulkioms įmonėms išdavimą:

1. Kaip vertinti smulkių įmonių paskolų paraiškas?

Remtis istoriniais finansiniais rezultatais ir verslo planu būtų natūrali kiekvieno analitiko reakcija. Iš finansinių ataskaitų galime nustatyti kaip pelningai veikia įmonė, suprasti kaip efektyviai valdo naudojamą turtą. Iš verslo plano matytume rinkos analizę, planuojamus pinigų srautus. Tačiau ar tikrai smulkios įmonės yra pajėgios kokybiškai paruošti tokią medžiagą ir ar turėtume jos reikalauti?

Smulkaus verslo paskolų vertinimas turėtų būti išsamus ir gerai pagrįstas, tačiau tuo pačiu ir nesiremti tipiniais šaltiniais. Lietuvoje turime unikalią situaciją su kredito biurais, teikiančiais labai tikslią informaciją apie įmonės vadovus, akcininkus, jų sėkmės ir mokėjimų istorijas. Kitas svarbus elementas – banko sąskaitų išrašai, iš kurių matyti realūs pinigų judėjimai, sezoniškumas, pirkėjų ir tiekėjų priklausomybės, darbuotojų skaičius, pajamų ir kaštų dinamika, gebėjimas reaguoti į staigius lėšų svyravimus, įmonės augimo potencialas. Taip pat svarbu suvokti kokioje aplinkoje veikia įmonė ir kaip ji bus paveikta išorinių veiksnių nepriklausomai nuo įmonės vadovo pastangų.

Visos šios informacijos analizė padeda įsivertinti, kokią paskolos sumą yra saugu skolinti įmonei ir kokios grąžos už prisiimamą riziką galima prašyti. Svarbiausia – visų šių veiksnių vertinimas gali būti atliekamas be įmonės įsikišimo, negaištant jos vadovų ir darbuotojų laiko.

2. Už kiek skolinti?

Tarpusavio skolinimo platformose, skolindami kelerių metų laikotarpiui esame įpratę tikėtis grąžos didesnės nei 20%. Versle dažnu atveju tokia paskolos kaina turėtų kelti didelį nerimą. Nėra daug saugių situacijų kada galima sumokėjus 20% už paskolą, dar 15% įsimesti į kišenę už vargą. Manau, kad šiandieninis investuotojų į paskolas elgesys leis įmonėms per platformas skolintis tik trumpus pinigus (iki 12 mėn. ) ir už daugmaž protingą kainą – 9% – 15% metinių palūkanų.

Ne kiekvienas yra pradėjęs nuosavą verslą ir ne kiekvienas galime suprasti, kokia stipri yra motyvacija žmogaus, rizikuojančio dažniausiai visu savo ar savo šeimos turtu, aukojančio laiką su šeima tam, kad įgyvendintų verslo idėją, kurtų darbo vietas, mokėtų mokesčius, būtų teigiamu pavyzdžiu dvejojantiems. Tokie žmonės verti pagarbos ir mūsų pagalbos.

Pagalbos klestėjimo link linkėdamas,
Audrius

5 mintys apie “Investuosi į paskolas įmonėms?

  • Palūkanos turi koreliuoti su rizika. Kaip ir vartojimo paskolose, taip ir skolinant smulkiam verslui palūkanos negalės būti mažos jei paskolos rizika bus didelė. Įmonės taip pat skirstysime pagal riziką į A,B,C,D grupes. Tačiau skirtingai nei vartojimo paskolose, skolindami verslui, žinosite kam tiksliai skolinate (pavadinimas, veikla, finansiniai duomenys).
   Šiandien dar anksti sakyti ties kokia riba finbee paskolų aukcione nusistovės paklausa ir pasiūla. Tikiuosi, kad turėdami daugiau duomenų apie paskolos gavėją, gal būdami ir paskolos prašančio verslo klientais, skolinti norėsite pigiau.

   Patinka

 1. Sakykite, kodel investuotojai turetu rinktis ir investuoti pas jus i verslo paskolos, kai jus neturite sioje srityje patirties ir patikrinto rizikos modelio, o ne rinktis mintos, kur yra ta pati lietuviu capitalia su 5 metu patirtimi, 17 milijonu isduotu paskolu ir patikrintais isieskojimo metodais?

  Rasote skolinti uz protinga kaina 9-15%, tai po jusu mokesciu, investuotojai gautu 6-11%?

  Patinka

  • Sutinku su Jumis, skolinimo versle svarbiausias elementas yra rizikos vertinimas. FinBeeVerslui nusprendėme kurti pirmiausia tikėdami, kad surinkome tinkamą patyrusių kredito rizikos, IT, rinkodaros ir pardavimų specialistų komandą. Daugiau apie komandą https://www.finbeeverslui.lt/apie-mus/.

   FinBeeVerslui visos paskolos palūkanos atitenka investuotojams. Investuojantys į paskolas nemoka jokių mokesčių už savo investicijas. Platforma uždirba tik iš besiskolinančiojo asmens imdama vienkartinį paskolos sudarymo mokestį ir mėnesinį administravimo. Jei aukcione nusistovės 9-15% kaina už paskolas, visas šias palūkanas gaus investuotojai.

   Apie Capitalijos paskolas Mintos norėčiau parašyti sekančiame savo blogo įraše. Tikiuosi įnešiu daugiau aiškumo apie jų portfelio kokybę ir kainodarą.

   Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s