Mokslo šaknys ne visada karčios.

Sveiki visi!

Ar žinojote, kad nuo tada kai pradėjome veiklą FinBee investuotojams išmokėjome 3 Milijonus eurų palūkanų. 3Milijonus Vatsonai! Mėgstu paskaičiuoti litais, tai čia apytiksliai gautųsi 11 milijonų litų. Ir tai padarėme vos per 3,5 metų.

Nežinau ar tai jus nustebino. Mane nustebino net labai. Nustebino ir nudžiugino, jog kartu su komanda sukūrėme įrankį kurio pagalba žmonės uždirba ženklią investicinę grąžą, išlaiko šeimas bei toliau sėkmingai investuoja. Turbūt nepameluosiu sakydamas, kad tarpusavio skolinimas tapo bene pelningiausia investicija Lietuvoje ir panašu, kad tokia išliks dar kurį laiką. Tiesa, šiandien aš ne apie tai kaip daug uždirbome, bet apie tai kiek daug išmokome.

FinBee platformoje turime beveik 12 tūkstančių investuotojų. Galiu lažintis, kad iki FinBee dauguma jų nieko nežinojo apie investavimą. Kartu su FinBee investuotojai, investuodami, kad ir po 5 eurus išmoko kas yra anuitetas, vėlavimai, nemokumo rizika, diversifikavimas, rizikos vertinimas, kreditingumas, sudėtinės palūkanos, XIRR, IRR ir t.t. Pripažinsime, mums tai nebuvo lengvas uždavinys. Kuo žmogus mažiau turi sukaupęs investavimo patirties, tuo daugiau klausimų jis turi. Dėjome visas pastangas, diskutavome, mokėme na ir štai turime didžiulę, jaunų, apsišvietusių investuotojų bendruomenę (kuri vos tilptų į Žalgirio areną).

Kartu su FinBee brendau ir aš pats asmeniškai. Kuo daugiau investuotojų patikėdavo savo pinigus FinBee, tuo atsakingiau teko prisiimti atsakomybę. Teko pakeisti ir bendravimo stilių – iš spontaniško jaunuolio, į kiekvieną žodį pasveriantį finansų įstaigos vadovą. Kartu su FinBee sėkme augo ir mano bei mano komandos ambicijos. Norėjome vis labiau ir vis giliau keliauti sutelktinio finansavimo keliu ir kurti finansinius sprendimus su galimybe uždirbti paprastiems žmonėms.

Tikriausiai daugelis jau pastebėjo, jog kuris laikas vis daugiau savo dėmesio skiriu Desico projektui. Nuo pat šio projekto pradžios esu sužavėtas kokias galimybes jis atveria tiek mūsų komandai, tiek ir žmonėms kurie investuos per naujai kuriamą platformą. Tačiau, kaip ir FinBee atveju, praeis dar labai ilgas laiko tarpas bei reikės įdėti daug pastangų kol pavyks paaiškinti žmonėms kas gi yra Desico ir su kuo tai valgoma. Nors projektas skirtas labiau tarptautinei rinkai nei Lietuvai, vis gi norisi, jog namų bazė būtų tvirta. Norisi, kad lietuviai geriau nei kiti išmanytų investavimą į įmonių vertybinius popierius ir kaip iš to uždirbti. Su Desico, tai kas anksčiau buvo prieinama tik instituciniams fondams, dabar bus prieinama kiekvienam.

Dėl to, pradedant nuo kovo pabaigos, ketinu pabendrauti su kiek įmanoma daugiau žmonių ir padėti suprasti, kuo skiriasi investavimas į įmonių vertybinius popierius nuo investavimo į paskolas, kas yra obligacija, kas yra obligacija su kintančiu kuponu, kuom skiriasi pelno dalinimosi modelis nuo pajamų dalybų. Daugumai žmonių šie terminai tikri keiksmažodžiai. Mėgstu kalbėtis žmonių kalba, tad tikiuosi jog tikrai pavyks padėti suprasti. Juolab, kad netrukus per Desico platformą turėsime galimybę investuoti į tokius finansinių rinkų gigantus kaip Paysera.

Draugai, kolegos, partneriai – jei norite sužinoti apie Desico daugiau, jei norite praskaidrinti savo konferenciją ar suteikti informacijos savo skaitytojams ar darbuotojams, jei norite jog su naujomis galimybėmis būtų supažindinti studentai – susisiekite su manimi. Mielai atvyksiu į jūsų renginį, praskaidrinsiu dieną jūsų darbuotojams ar sudalyvausiu paskaitoje. Tai, ką darome su Desico yra išskirtinis projektas, su didžiulėmis galimybės paprastiems žmonėms investuoti bei uždirbti. Pažadu, nepasigailėsit.

Daugiau informacijos rasite http://www.desico.io

Pirmi renginiai kuriuose pristatysiu Desico yra:

Kovo 28 diena, „Investavimas į STO, kas tai yra? Ar verta?“ Renginys vyks sutelktinio finansavimo platformos Profitus patalpose.

Balandžio 9 diena, Rise Vilnius – “Investing in STO’s. Why and What to expect. Paysera and Kriptomat examples.“

Reklama

2 mintys apie “Mokslo šaknys ne visada karčios.

  1. Laimonas Noreika ir Kostas Noreika – bendrapavardžiai? Kur informacija apie interesų konfliktų valdymą ir deklaravimą?

    Patinka

    • Anksčiau ar vėliau tikėjausi šio klausimo. Tiesa ta, kad su Kostu neturime jokių giminystės ryšių. Tiesiog neeilinis sutapimas. Dar keisčiau yra tai, kad FinBee įsteigėme kartu su Darium Noreika, su kuriuo taip pat nesame giminės. Gal tiesiog Noreika yra tinkama pavardė Fintech verslui.

      Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s